Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Witaj na stronie RPG FAQ, gdzie możesz zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na temat papierowych gier fabularnych.

Podstawowe zasady:

1. Każdy może zadać pytanie.

2. Każdy może udzielić odpowiedzi.

3. Zarejestrowani mogą głosować na najlepsze pytania i odpowiedzi.

Która edycja Warhammera Fantasy Role Play jest obecnie najpopularniejsza wśród graczy?

–3 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 8 września 2010 przez użytkownika niezalogowany
edycja 8 września 2010
Która z edycji WFRP cieszy się największym uznaniem graczy i dlaczego? Jeżeli jest to któraś ze starszych edycji, to dlaczego nowsze nie zajęły jej miejsca?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 września 2010 przez użytkownika Aureus Odkrywca
Nie istnieje żaden sposób, dzięki któremu można by zweryfikować popularność dowolnej edycji systemu Warhammer Fantasy Role Play.

Jeżeli sugerować się aktywnością polskich fanów w sieci (uwzględniając, że nie została wydana i prawdopodobnie nie zostane edycja trzecia), można zauważyć, że na zorganizowany w 2010 rok konkurs "Legenda" przeprowadzony przez serwis Poltergeist nadeszło piętnaście prac, w tym cztery do edycji pierwszej, zaś jedenaście do edycji drugiej.

Wydaje się, że edycja druga - najłatwiej dostępna, najbardziej powiązana z innymi grami ze Starego Świata jest w Polsce najbardziej popularna, jednak z mojego własnego rozeznania wynika, że większość osób swobodnie tworzy miksy dwóch pierwszych edycji WFRP (np. akceptują mechanikę części drugiej, ale zmieniają mechanikę magii i usuwają kolegi magiczne).
0 głosów
odpowiedź 9 września 2010 przez użytkownika lucek Kronikarz
Z racji dostępności i nakładu znacznie popularniejsza jest druga edycja. Dowodzą tego również obserwacje ekip grających w klubach i na konwentach. Rzecz jasna, są to tylko spekulacje i przypuszczenia oparte na jednostkowych obserwacjach, nikt nie robił tego rodzaju badań na większą* skalę.

Edycja trzecia jest nowa i droga (jak na polskie warunki) - dlatego (jeszcze) nie trafiła pod strzechy.

*) większą niż znikomy odsetek aktywnych użytkowników dowolnego serwisu.

© 2010 - 2017 RPG FAQ

...