Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Witaj na stronie RPG FAQ, gdzie możesz zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na temat papierowych gier fabularnych.

Podstawowe zasady:

1. Każdy może zadać pytanie.

2. Każdy może udzielić odpowiedzi.

3. Zarejestrowani mogą głosować na najlepsze pytania i odpowiedzi.

Co to jest "storytelling"?

–4 głosów
1,456 wizyt
pytanie zadane 22 września 2010 przez użytkownika niezalogowany
edycja 22 września 2010 przez użytkownika Jagmin
Teoretycznie - wedle znaczenia słowa "storytelling - jest to "mówienie opowiadań". Pojawiają się kontrowersje wokół tego, czy należy tą technikę sesyjną zakwalifikować jako "grę fabularną". Rzucam więc pytanie ku rozstrzygnięciu: co to jest storytelling i co predestynuje tą technikę sesyjną do wyróżnienia (lub nie) jako RPG.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 września 2010 przez użytkownika Amanea Błądzący
 
Najlepsza
Storytelling (ang. opowiadanie, gawędziarstwo) - nazwa stylu i metody prowadzenia sesji oparta na opowiadaniu. Na tej zasadzie jest oparty Świat Mroku linia gier fabularnych firmy White Wolf.

Zasadniczą różnicą pomiędzy "klasyczną" a "narratorską" sesją polega na pomniejszeniu wagi mechaniki opartej o rzuty kośćmi na rzecz mechaniki narracyjnej. Mechanika narracyjna opiera się na opisie działania, uczuć i zachowania postaci. Mistrz gry opierając się na tym opisie decyduje czy akcja postaci gracza jest wykonalna, czy wpłynie na rozwój scenariusza po czym rówież opowiada o efektach działania postaci w grze.

© 2010 - 2017 RPG FAQ

...