Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Witaj na stronie RPG FAQ, gdzie możesz zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na temat papierowych gier fabularnych.

Podstawowe zasady:

1. Każdy może zadać pytanie.

2. Każdy może udzielić odpowiedzi.

3. Zarejestrowani mogą głosować na najlepsze pytania i odpowiedzi.

Od jakiej gry najlepiej zacząć przygodę z RPG ?

+2 głosów
881 wizyt
pytanie zadane 8 września 2012 przez użytkownika Kalpea Błądzący
Jestem w tym całkiem zielona, ale wciągnęło mnie to i chciałabym zacząć grać. Niestety tam gdzie mieszkam nie ma nikogo kto mógłby mnie poratować. Dlatego pytam tutaj. Od jakiej gry najlepiej zacząć ?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez użytkownika niezalogowany
Najlepiej zacznij od czegoś prostego i taniego zarazem. Proponuję Savage Worlds, bo podręcznik kosztuje circa 30zł, a setting (świat gry) możesz sobie dorobić w oparciu o własną wyobraźnię, świat ulubionej książki czy filmu, albo dokupić jakiś oficjalny setting (lub ściągnąć fanowski), których jest cały ogrom.
0 głosów
odpowiedź 9 września 2012 przez użytkownika Jagmin Kronikarz

Częściową odpowiedź znajdziesz tu: http://tekronicum.pl/rpgfaq/165/jak-zacz%C4%85%C4%87-gra%C4%87-w-rpg

Obecnie na rynku nie ma dobrej gry dla początkujących. Wszystkie wymagają minimalnej wiedzy o RPG lub doświadczonego prowadzacego. Można natomiast spróbować od czegoś małego i darmowego jak choćby Lady Blackbird, TSoY (trochę większe, ale też proste), czy w ostatecznosci moje Szczurołapy (ale to już tylko w akcie desperacji). Pewnym fenomenem w tym względzie jest projekt Khakiego, który powoli rozwuja na swoim videoblogu. W teorii chce zaprojektować grę idealną do nauki gry.

Jak coś mi sie przypomni to dopiszę.

0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez użytkownika Aureus Odkrywca
Powstała gra fabularna fantasy "Diadem", która w teorii jest przeznaczona dla osób początkujących. W praktyce gra ta ma bardzo kiczowaty, nieciekawy świat i dość udziwnioną mechanikę (np. okazjonalnie korzysta z k30) i jest bardziej "grą satysfakcjonującą tylko dla początkujących", niż "dobrym startem".
Ze względu na dużą popularność Gry o Tron myślę, że bardzo dobrym startem jest możliwa do kupienia za 10 pln broszurka "Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG" wydana przez Fajne RPG. Jest to tekst, który może zarówno być wprowadzeniem do świata RPG, jak i dobrą zajawką mającej wyjść w przyszłych miesiącach obszernej gry, w której gracze prowadzą własną rodzinę uczestniczącą w intrygach w Westeros.
–2 głosów
odpowiedź 9 lipca 2013 przez użytkownika tanatos555 Błądzący
Dungeons and Dragons, Warhammer Fantasy Role Play i Wampir Maskarada. Najlepsze gry dla początkujących graczy. Prosta mechanika jest dużym plusem dla nowych graczy.

© 2010 - 2017 RPG FAQ

...