Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Witaj na stronie RPG FAQ, gdzie możesz zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na temat papierowych gier fabularnych.

Podstawowe zasady:

1. Każdy może zadać pytanie.

2. Każdy może udzielić odpowiedzi.

3. Zarejestrowani mogą głosować na najlepsze pytania i odpowiedzi.

Czym są gry Indie?

+3 głosów
2,833 wizyt
pytanie zadane 5 września 2010 przez użytkownika Jagmin Kronikarz

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 5 września 2010 przez użytkownika Borejko Błądzący
Chyba najlepszą odpowiedzią z jaką się spotkałem na ten temat w polskojęzycznej sieci był tekst ja-prozaca:
http://gryfabularne.blogspot.com/2008/05/indie-rpg.html
+1 głos
odpowiedź 22 września 2010 przez użytkownika kaduceusz Błądzący
Trochę starszy test Drozdala na ten sam temat: http://rpg.polter.pl/Niezalezne-gry-fabularne-Indie-RPG-c4267
+1 głos
odpowiedź 16 stycznia przez użytkownika Gacoperz Błądzący
Indie to skrót od "independent" czyli niezależny. Jest to określenie gier, ale również innych mediów, które są wydawane i nierzadko też rozpowszechniane przez swoich twórców, lub proces ten pozostaje w całości pod kontrolą twórcy. Dla RPG duże znaczenie dla możliwości zaistnienia takich gier ma Internet, jako powszechne medium komunikacji i dystrybucji treści cyfrowych, jak również rozwinięcie technologii druku cyfrowego i dostępność Druku na życzenie (Print on Demand), dzięki czemu nie trzeba z góry planować nakładu i wykładać z góry dużej kwoty na ryzykowne przedsięwzięcie.

Z racji nie dysponowania finansami, jakie posiadają tzw "duzi wydawcy", profesjonalne firmy zajmujące się wydawaniem gier i nie tylko, niezależni wydawcy nie posiadają często możliwości prowadzenia dużych akcji marketingowych dla promowania swoich gier, ani zakupu popularnych licencji. Dlatego gry niezależne często starają się zjednać sobie nabywcę, lub znaleźć niszę, poprzez innowacyjne podejście do projektowania. Dlatego gry Indie kojarzą się właśnie z innowacyjnością i nietuzinkowymi rozwiązaniami i filozofią projektowania, podczas gdy gry wydawane przez "duże firmy" często powielają znane, sprzedające się od lat wzorce, jako, że jest to postrzegane jako mniej ryzykowne.

© 2010 - 2017 RPG FAQ

...